O časopise DOBRÁ ŠKOLA

DOBRÁ ŠKOLA je dvojtýždenník určený najmä učiteľom a riaditeľom škôl. Vychádza od septembra 2009, takže v školskom roku 2019/20 vstupuje do svojho 11. ročníka. Prvých 10 rokov vychádzala DOBRÁ ŠKOLA tlačou, od septembra 2019 bude k dispozícii iba v digitálnej podobe (ako PDF). Nové číslo DOBREJ ŠKOLY bude zverejnené vždy na začiatku a v polovici mesiaca (okrem júla a augusta). Za školský rok tak vyjde 20 čísel.

DOBRÚ ŠKOLU čítajú tisíce učiteľov na stovkách škôl, ale aj rodičia, študenti, odborní pracovníci rezortu školstva, akademici na vysokých školách pripravujúcich učiteľov, ale aj ľudia z neziskových organizácií zameraných na vzdelávanie.

Časopis dáva hlas všetkým, ktorých zaujímajú premeny výchovy a vzdelávania a ponúka im platformu na diskusie o problémoch a budúcnosti nášho školstva. Zároveň chce prispievať ku šíreniu skúseností a inovácií z domácich i zahraničných zdrojov.

Veríme, že aj Slovensko môže mať dobré školy a chceme byť inšpiráciou a pomocníkom pre tých, ktorí tomu veria s nami. Sme presvedčení o veľkom význame neformálneho, mimoškolského vzdelávania, preto sledujeme a komentujeme aj trendy v tejto oblasti.

DOBRÁ ŠKOLA je od septembra 2019 zadarmo. Na jej odber sa stačí zaregistrovať TU. Čitatelia, ktorí prispejú na vydávanie časopisu dobrovoľným predplatným (stačí 10 eur na rok), získajú prístup do archívu so všetkými číslami DOBREJ ŠKOLY, ktoré vyšli za 10 rokov jej existencie.

Ak máte akékoľvek zariadenie od Applu (iPhone, iPad či iPod), môžete DOBRÚ ŠKOLU odoberať priamo cez AppStore. Stačí si nainštalovať bezplatnú aplikáciu “dobra skola”.