Cestovná kancelária Slniečko vstupuje do svojej 24. sezóny

Skončilo sa leto, začal sa nový školský rok a cestovná kancelária Slniečko úspešne ukončila svoju 23. sezónu.

V úvode by sme radi zhodnotili sezónu škôl v prírode 2018/19. Na jar na naše školy v prírode zavítalo celkovo 9 018 detí, z toho 6 960 detí absolvovalo aj animačný program. Venovali sme sa aktuálnej téme EKO a enviro – Záchrana planéty Zem. Animačný program bol pestrý a náučný a v hodnotení získal priemerne 9,35 bodov z 10. Taktiež by sme chceli dať do pozornosti lokality, v ktorých sa naše školy v prírode organizovali. Tie v priemernom hodnotení získali až 9,31 bodov. Za prejavenú dôveru ďakujeme.

S novým šk. rokom 2019/20 prinášame aj novú ponuku pobytov a zájazdov pre školy. S našou CK Slniečko môžete zažiť najlepšie školy v prírode, lyžiarske výcviky, plavecké kurzy alebo aj školské výlety. Tešiť sa môžete na overené školy v prírode v Penzióne Slniečko, v Penzióne Fortunato na Duchonke, v Hoteli František na Čertove, či rekreačné zariadenia Tesáre a Prašník. V našej ponuke nechýbajú ani atraktívne lokality ako Kysuce, Liptov, Vysoké Tatry, Slovenský Raj, Nízke Tatry, Dudince či Orava.

Do pozornosti by sme vám chceli dať aj veľmi obľúbené školy v prírode v jesenných termínoch. K dispozícii sú termíny na strediskách Penzión Slniečko, Penzión Fortunato na Duchonke a Penzión Alžbeta na Liptove. Strediská ponúkajú kvalitné ubytovanie, prekrásne prostredie na oddych vo veľmi výhodných cenách.

V novom školskom roku pre vás CK Slniečko pripravila aj viaceré novinky:

Školy v prírode

Prvou je škola v prírode na Chate Bajč v prekrásnom mestečku Bojnice. Moderné ubytovanie, veľkorysé spoločné priestory, no najmä veľa možností výletov do okolia robia z tohto zariadenia ideálne miesto pre školu v prírode.

Ďalšou novinkou je škola v prírode Hronec v rekreačnom zariadení Poniklec, ktoré sa nachádza len pár kilometrov od Brezna. Krásna príroda Veporských vrchov ponúka široké možnosti na výlety do prírody.

Novinkou je aj škola v prírode Králiky v  penzióne Horec, ktorý sa nachádza priamo na svahu lyžiarskeho strediska Ski Králiky. Horské lúky a bystriny s prekrásnou panorámou Veľkej Fatry a Nízkych Tatier dokresľujú toto miesto ako ideálne pre oddych a rekreáciu.

V srdci Liptova sme pripravili školu v prírode v Liptovský Ján v Penzióne Moravica. Penzión ponúka kvalitné ubytovanie, príjemný personál a na dosah Národný park Nízke Tatry.

V oblasti Orava sme doplnili  ďalšie stredisko Chatu Oravice, ktorá sa nachádza v typickom oravskom prostredí.

Novinkou v našej ponuke je škola v prírode v Trenčíne v rekreačnej časti Kubrica na Chate Trubárka. Chata prešla kompletnou rekonštrukciou a ponúka priestranný areál, kvalitné ubytovanie a atraktívne prostredie.

Poslednou novinkou je škola v prírode Vysoké Tatry v penzióne Lomnicky. Svojou čarovnou atypickou architektúrou a výhľadom na Lomnický štít uprostred nepoškvrnenej prírody ponúka to pravé miesto pre vašu školu v prírode.

Aj v školskom roku 2019/20 bude možné čerpať štátnu dotáciu od Ministerstva školstva na školy v prírode a na lyžiarske výcviky. Ministerstvo školstva poskytuje školám na lyžiarske výcviky príspevok vo výške 150 € na žiaka. Príspevok je pre žiakov II. stupňa ZŠ, špeciálnej ZŠ a pre žiakov SŠ v dennej forme štúdia. Príspevok na školy v prírode sa poskytuje pre žiakov I. stupňa ZŠ vo výške 100 € na žiaka.

Budeme radi, ak v školskom roku 2019/20 využijete naše služby a vaša škola v prírode sa skončí s krásnymi spomienkami. Naším hlavným cieľom je, aby deti a pedagógovia odchádzali z našich škôl v prírode nadšení a s rozhodnutím, že sa o rok vrátia znova.

Ideálnym termínom na objednávku škôl v prírode je september a október. Čím skôr si vyberiete, tým viac možností vám vieme ponúknuť. Pri objednávke do 31.10.2019 zároveň ponúkame zľavu za skorý nákup a ak ste našimi vernými klientmi, aj po tomto termíne poskytujeme vernostnú zľavu.

Naši pracovníci vám pomôžu pri výbere buď telefonicky, alebo pri osobnom stretnutí u vás. Poradíme a pokúsime sa všetko zariadiť k vašej spokojnosti.

Pre spríjemnenie a maximálny komfort školy v prírode ponúkame aj doplnkové služby: animačný program, dopravu našimi modernými autobusmi, zdravotníka, výlety a poistenie.

Cestovná kancelária Slniečko vstupuje do svojej 24. sezóny. Veríme, že vďaka spokojnosti našich zákazníkov bude rovnako úspešná ako tie predchádzajúce.

Cestovná kancelária Slniečko vstupuje do svojej 24. sezóny