OPŠ 371: Problém roku 10000

OPŠ 371: Problém roku 10 000

Máte v triede špekulantov, ktorí vás neustále bombardujú otázkami? Nasledujúca otázka by ich mohla aspoň na chvíľu zabaviť:

Starší z nás si pamätajú tzv. Millenium Bug – problém, ktorý ľudstvo riešilo koncom 20. storočia, kedy staršie počítačové programy nedokázali správne pracovať s dátumami po 1. januári 2000. Podobný problém čaká ľudstvo po 1. januári roku 10 000 (ak ešte vtedy bude existovať). Mnohé dnešné programy (napr. ani Microsoft Excel) totiž nedokážu pracovať s päťcifernými rokmi. Zaujímavé je, že program Calc (z dielne OpenOffice.org) dokáže správne pracovať s dátumami až po 31. december 32 767. Prídete na to, prečo práve po tento deň? (Nie je to náhoda ani ľubovôľa programátorov.)

OPŠ 371: Problém roku 10 000

ZAUJAL VÁS ČLÁNOK?

Stiahnite si celé najnovšie číslo časopisu DOBREJ ŠKOLY v PDF. A ak podporíte naše úsilie o skvalitňovanie slovenského školstva dobrovoľným predplatným, získate prístup ku všetkým číslam DOBREJ ŠKOLY, ktoré vyšli za 10 rokov.

Stiahnuť časopis v PDF
Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on linkedin

Vyberte si rubriku

CK Slniečko