OPŠ 372: Let na severovýchod

OPŠ 372: Let na severovýchod

Máte v triede špekulantov, ktorí vás neustále bombardujú otázkami? Nasledujúca otázka by ich mohla aspoň na chvíľu zabaviť:

Lietadlo vyštartovalo z lietadlovej lode kotviacej v Guinejskom zálive na priesečníku nultého poludníku s rovníkom a vydalo sa severovýchodným smerom. Kade poletí, ak pilot neustále bude udržiavať presne severovýchodný kurz?

OPŠ 372: Let na severovýchod

ZAUJAL VÁS ČLÁNOK?

Stiahnite si celé najnovšie číslo časopisu DOBREJ ŠKOLY v PDF. A ak podporíte naše úsilie o skvalitňovanie slovenského školstva dobrovoľným predplatným, získate prístup ku všetkým číslam DOBREJ ŠKOLY, ktoré vyšli za 10 rokov.

Stiahnuť časopis v PDF
Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on linkedin

Vyberte si rubriku

CK Slniečko