Otvorme sa svetu

Zaujímavé webové stránky nielen pre učiteľov

PenPal Schools

Otvorte sa svetu a umožnite žiakom učiť sa spolu s ich rovesníkmi zo zahraničia. Okrem Skype in the Classroom, Postcrossingu či eTwinningu to môžete skúsiť aj s PenPal Schools. Zaregistrovanie je bezplatné pre učiteľa i žiakov. Následne si môžete vybrať zo stoviek tém, na ktorých môžu žiaci pracovať. Jednotlivé témy obsahujú stručné zadania. Žiaci komunikujú so svojimi rovesníkmi a spoločne zdieľajú svoje poznatky na témy, ako sú architektúra a školy vo svete, životné prostredie, ľudské práva a pod. Celé to funguje tak trochu ako sociálna sieť, ktorá vám umožňuje písať nielen komentáre, ale vkladať aj fotografie, videá či zvukové nahrávky.

E-Bezpečí

Český projekt E-Bezpečí je zameraný na prevenciu, vzdelávanie, výskum a osvetu spojenú s rizikovým správaním na internete. Špecializuje sa najmä na oblasti ako sú kyberšikana, sexting, kybergrooming, kyberstalking, rizika sociálnych sietí, hoaxy, spam, fake news, online závislosť a zneužitie osobných údajov v prostredí elektronických médií. Na stránke e-bezpeci.cz nájdete okrem množstva teoretických informácií aj praktické metodické materiály, ktoré môžete využiť priamo vo vyučovaní. Nebezpečenstvu sexuálneho násilia na internete sa venuje aj nový dokumentárny film českého režiséra Víta Klusáka. Prečítajte si o ňom článok V sieti sexuálnych predátorov alebo si pozrite rozhovor s autorom.

O Európskej únii bez mýtov

Ako funguje Európska únia, aké výhody a nevýhody nám prináša jej členstvo a prečo je dôležité zúčastňovať sa volieb do Európskeho parlamentu? Ak sa chcete týmto dôležitým a aktuálnym otázkam venovať v škole, pomôcť vám môže nová metodický príručka Denníka N Mýty o EÚ, séria krátkych videí na Zmúdri.sk či stránka Euromyty.sk. Zaujímavým môže byť pre žiakov aj online test, v ktorom sa zábavnou formou dozvedia k akému typu voličov patria.

Stovky kníh o umení zdarma

Ak máte radi umenie, či ho nebodaj vyučujete, určite vás poteší, že na internete nájdete stovky legálne dostupných kníh o umení úplne zdarma. Viac ako päťsto je ich vo formáte pdf uverejnených na stránke Metropolitného múzea umenia, ďalšie stovky ponúka Gettyho múzeum. Ak by ste preferovali umenie zo Slovenska, vaším obľúbeným prístavom sa stanú Webumenia.sk alebo Slovakiana.sk.

Anglické frázy hravo a pekne

Na záver niečo špeciálne pre angličtinárov. Na stránke jazykovej školy Best English nájdete každý týždeň novú frázu v podobe vizuálne atraktívneho a zábavného plagátu, ktorý nielen učí, ale dokáže aj skrášliť vašu učebňu. Momentálne sú ich tam už desiatky.

Otvorme sa svetu
Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on linkedin

Vyberte si rubriku