OPŠ 336: Svet bez mincí

Svet bez mincí

Máte v triede špekulantov, ktorí vás neustále bombardujú otázkami? Nasledujúca otázka by ich mohla aspoň na chvíľu zabaviť:

Švédsko údajne uvažuje o tom, že by v priebehu niekoľkých rokov zrušilo používanie bankoviek a mincí. Všetky platby by sa uskutočňovali bezhotovostne, t. j. platilo by sa iba kartami a bankovými prevodmi z účtu na účet. Už teraz sa však ozývajú kritické hlasy, poukazujúce na to, že v mnohých situáciách bežného života by to mohlo spôsobiť nečakané problémy. Zamyslime sa iba nad zrušením mincí. Kde v bežnom živote by nám mohli chýbať? V ktorých situáciách ich nahradenie bankovkami či bezhotovostným prevodom neprichádza do úvahy?

OPŠ 336: Svet bez mincí

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll to top