Nielen obedy budú zadarmo

Nielen obedy budú zadarmo

Asi pred pol rokom som v editoriáli avizoval, že počas tohto – desiateho – ročníka DOBREJ ŠKOLY sa s časopisom udejú väčšie zmeny. V týchto dňoch pristupujeme k prvej z nich. Počínajúc týmto číslom bude DOBRÁ ŠKOLA v digitálnej podobe (PDF) pre všetkých záujemcov k dispozícii zadarmo, prípadne za dobrovoľné predplatné, ktorého výšku si zvolí každý sám. Stačí sa prihlásiť na odber na webe časopisu www.casopisdobraskola.sk. Vždy, keď vyjde nové číslo, dostanú všetci odberatelia mail s linkom, z ktorého si PDF budú môcť bezplatne stiahnuť. Tie školy a jednotlivci, ktorí majú časopis predplatený v printovej podobe, ho budú naďalej dostávať aj v tlačenej podobe, a to do júna 2019. Po tomto termíne už bude DOBRÁ ŠKOLA distribuovaná iba digitálne. Alebo – je tu ešte aj druhá možnosť – jej vydávanie ukončíme. Rozhodneme sa najmä na základe toho, koľko odberateľov bezplatného časopisu v digitálnej po­dobe sa do júna zaregistruje.

Od mnohých učiteľov sme v minulosti počuli, že nás nemôžu čítať, pretože vedenie ich školy nechce časopis predplatiť (vraj z finančných dôvodov). Možno to bola pravda a možno to bola iba zdvorilá výhovorka, pretože nám nechceli priamo povedať, že ich náš časopis nezaujíma. Po novom by sa to mohlo vyjasniť. Finančná bariéra odpadá – kto má skutočný záujem, môže nás odteraz čítať zadarmo. Musí pre to urobiť len minimum: zaregistrovať sa ako odberateľ a raz mesačne si stiahnuť nové číslo z nášho servera. Časopis nebudeme posielať priamo ako prílohu mailu, aby sme videli, či si abonenti časopis naozaj sťahujú. Potenciálnym inzerentom tak budeme môcť lepšie doložiť skutočný počet čitateľov.

Ako sa hovorí v správnych teleshoppingoch: „A to ešte nie je všetko!“ Kto si predplatí digitálnu DOBRÚ ŠKOLU s nejakým dobrovoľným predplatným, bude mať prístup aj ku starším číslam časopisu. Ak vám teda vedenie školy celé roky bránilo nás čítať, môžete to teraz všetko dohnať. Našťastie mnoho našich textov je nadčasových.

Prajem vám všetkým PDF 2019!

Nielen obedy budú zadarmo

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll to top