OPŠ 350: Nápadité logo

Máte v triede špekulantov, ktorí vás neustále bombardujú otázkami? Nasledujúca otázka by ich mohla aspoň na chvíľu zabaviť:

Logo doručovacej spoločnosti FedEx (od Federal Express) vyzerá na prvý pohľad celkom obyčajne. Napriek tomu je expertmi na grafický dizajn hodnotené ako veľmi nápadité, a to najmä kvôli jednej jeho vlastnosti. Prídete na to, ktorá to je?

Odpoveď

Dôvodom, pre ktorý je logo spoločnosti FedEx považované za také nápadité, je šípka vytvorená voľným priestorom medzi písmenami E a x. Keďže ide o doručovaciu spoločnosť, šípka vystihuje podstatu jej činnosti.
OPŠ 350: Nápadité logo

ZAUJAL VÁS ČLÁNOK?

Stiahnite si celé najnovšie číslo časopisu DOBREJ ŠKOLY v PDF. A ak podporíte naše úsilie o skvalitňovanie slovenského školstva dobrovoľným predplatným, získate prístup ku všetkým číslam DOBREJ ŠKOLY, ktoré vyšli za 10 rokov.

Stiahnuť časopis v PDF
Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on linkedin

Vyberte si rubriku

CK Slniečko