WocaBee prináša na školy revolúciu v učení cudzích slovíčok

WocaBee prináša na školy revolúciu v učení cudzích slovíčok

Motivovať školákov k učeniu, zaujať a udržať ich pozornosť – to sú každodenné výzvy všetkých učiteľov. Výnimkou nie sú ani jazykári – „bifľovanie“ slovíčok žiakov zvyčajne nebaví, no bez slovnej zásoby sa jazyk naučiť nedá. Už druhý školský rok je učiteľom k dispozícii pomôcka, s ktorou je zlepšenie motivácie a jazykových vedomostí u žiakov zaručené. Aplikáciu WocaBee na učenie cudzích slovíčok si učitelia môžu prispôsobiť podľa svojich potrieb a preberaného učiva, priebežne sledovať, ako sa žiakom darí, a dokonca vytvoriť aj online písomku, ktorej výsledky vidíte ihneď bez toho, aby ste ich museli manuálne opravovať.

WocaBee funguje pre akýkoľvek cudzí jazyk. Učiteľ v aplikácii pohodlne vytvára tzv. balíky slovíčok, prípadne fráz, ktoré sa majú žiaci naučiť a doma precvičovať. Za precvičovanie slovíčok získavajú body, tzv. WocaPoints.  Tak môžu v rámci triedy medzi sebou súťažiť. Aplikáciu nie je nutné inštalovať, funguje na webe a je dostupná na všetkých zariadeniach (PC, mobil, tablet) s prístupom na internet. Bližšie informácie o tom, ako sa aplikácia používa a aké výhody prináša učiteľom aj žiakom nájdete vo videu:

“Najlepšia appka na svete”

WocaBee sa na slovenských školách používa už druhý školský rok. Doteraz aplikáciu vyskúšalo takmer 30 000 žiakov a 1300 učiteľov na Slovensku aj v zahraničí, ktorí jej v hodnotení pridelili 5 z 5-tich hviezdičiek. Michal Ošvát, ktorý je autorom aplikácie, hovorí: „Učitelia nám píšu, že aplikácia spôsobila na ich škole „absolútny boom“, že žiaci medzi sebou súťažia v precvičovaní slovíčok „ako o život“ a zlepšujú si známky. Od žiakov sa zasa dozvedáme, že WocaBee je „najlepšia appka na svete“, alebo že sú „konečne závislí na niečom dobrom“.

Vyskúšajte WocaBee na prvý mesiac nezáväzne a overte si výsledky. Stačí na stránke www.wocabee.app zadať objednávku skúšobnej verzie. Ak sa vám WocaBee osvedčí, môžete si aplikáciu objednať na dlhšie obdobie. Pre školy aj učiteľov je aplikácia zadarmo, cena pre žiakov je od 80 centov na mesiac pre jeden cudzí jazyk. Zvyčajne sa na aplikáciu skladajú žiaci. Objednávku môže v prípade záujmu uhradiť aj škola. V aplikácii prebiehajú aj pravidelné súťaže o hodnotné ceny pre žiakov aj učiteľov, vďaka čomu je učenie s WocaBee ešte zaujímavejšie.

WocaBee prináša na školy revolúciu v učení cudzích slovíčok

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll to top