Čítal som knihy primerané veku – Troch pátračov, mayovky, encyklopédie, ale najväčšiu potechu som mal z verneoviek. Hlavnými hrdinami boli šialení vedci, bádatelia, vynálezcovia – vzrušenie z čítania bolo provokované aj mojou chorobnou domýšľavosťou. Akosi mi nestačilo, že ma strhol dej, ohúrený som bol z toho, keď sa rozvinula naplno moja fantázia. Prirodzene, vybral som si chemickú priemyslovku, bez problémov zmaturoval a prijali ma aj na SVŠT, ale po pár semestroch som odišiel. Prevládol vo mne pocit, ako keď čítam knihu, síce dokonale napísanú, ale neviem sa už dočkať ďalšej, pri ktorej ani nebudem dýchať.
Dvadsaťšesť rokov vydávam súčasnú pôvodnú tvorbu. Nie je to práca snov, prežil som niekoľko finančných i zdravotných bankrotov, ale vždy sa napokon k tejto práci vrátim. Vlastne to už vnímam len ako prestávky, dlhšie či kratšie, moje povolanie splynulo so životom, fantázia nemá hranice s realitou, iný už nebudem. Niet nad rojčenie, poddávam sa rukopisom, ich atmosfére, som vžitý a súcítim s postavami. Čítať ma neznudí – každý autor je iný, každá kniha je nová a najlepšie je, že sa kedykoľvek môžem vrátiť k pocitom, ktoré som mal pri prvom čítaní. Pri dobrých knihách vždy nájdem aj niečo nové, napríklad keď sa dej snažím vnímať z uhla inej postavy alebo si všimnem ďalšie súvislosti.
Čas strávený na školách, ktoré nemajú nič s mojím terajším zamestnaním nepovažujem za stratený, mal som šťastie na učiteľov, zažratých do svojich vedných odborov, mnoho som sa naučil, hlavne dôjsť do cieľa. To, že nepracujem v Slovenskej akadémii vied neznamená, že zlyhal pedagogický proces, chyba bola vo mne – vybral som si zlú strednú školu, pretože ma lákalo byť hrdinom z verneoviek, môj život však predurčilo to, ako som sa dozvedel, čo ma má lákať.