Globálny program dáva príležitosť aj slovenským vysokoškolákom

Súťaž pre vysoké školy

Hľadá sa „Najlepší nápad 2020“. Zapojiť sa môžu prvýkrát aj študenti zo Slovenska so svojím technologickým inovatívnym nápadom.

Byť súčasťou niečoho je veľkého je výzva. Študenti zo Slovenska majú prvýkrát šancu ukázať, čo sa v nich skrýva prostredníctvom Red Bull Basement. Medzinárodný program hľadá inovátorov s nezvyčajnými, no užitočnými nápadmi, či už pre svoju školu, komunitu, mestečko alebo aj pre celý svet.

Aké sú podmienky prihlásenia?

V prvom rade je to minimálny vek 18 rokov. Súťažiaci musí byť aktívnym študentom niektorej z vysokých škôl a musí ovládať anglický jazyk. Ako prihláška poslúži krátke (do 1 minúty) natočené video, ktorým súťažiaci odprezentuje svoj nápad. Video je potrebné natočiť v angličtine, prípadne vložiť do videa anglické titulky. Vo videu by mala odznieť hlavná myšlienka skvelého nápadu a predstava, čo chce študent dosiahnuť. Spracovanie videa nie je dôležité, dôležitý je nápad! Súťažiacim môže byť jednotlivec alebo tím zložený z dvoch ľudí. Toto všetko treba stihnúť do 25. októbra 2020.

Kto rozhoduje?

Hlasovanie pre verejnosť bude spustené od 26. – 29. októbra, čím sa vybrané nápady posúvajú do ďalšieho kola. V ňom už rozhodnú lokálni rozhodcovia. „Každý finálny tím, teda jeden vybraný z každej zapojenej krajiny, získa sedenie zoči-voči s medzinárodnými mentormi a prístup do globálnej siete inovátorov,“ informuje organizátor súťaže na svojej stránke. Tých najlepších čaká globálny workshop. Víťaz získa balíček šitý na mieru tak, aby mohol ďalej realizovať svoj nápad a pomáhať.

Foto: Ryan Bolton/Red Bull Content Pool 

Nápady, ktoré stoja za to!

Inšpiráciou môžu byť minuloročné nápady kreatívnych študentov. Zaoberali sa problematikou duševného zdravia, ekológie, udržateľnosti či efektívneho vzdelávania, a vďaka ich riešeniam pomohli nielen svojim spolužiakom. Netradičnými projektmi dosiahli zlepšenie daného problému vo svojej komunite, priniesli investorov a pomohli tak o niečo zlepšiť svet.

Tím z Indie dokázal so svojím nápadom preraziť ďalej – premeniť energiu z chôdze na elektrinu. EnergyBrid získal podporu od samotného Googlu, čím našiel ďalších  investorov. Len 20-ročná študentka zase vytvorila  platformu, ktorá pomáha študentom redukovať odpad. Študenti z Kanady si posvietili na duševné zdravie a vymysleli VR aplikáciu, ktorá pomáha študentom v boji proti úzkosti. Austrálsky tím riešil správne návyky. Ich aplikácia „miniRabits“ má pomôcť študentom ľahkou a zábavnou formou vytvárať si dobré návyky. Namiesto bifľovania dosiahli to, že študenti spoločne pracovali medzi sebou. Okrem toho začali viac cvičiť a venovať sa joge. Víťazstvo si minulý rok odniesla aplikácia Audvice z Rakúska, ktorá zhromažďuje učebné materiály pre študentov a pedagógov v audio forme na jednej platforme.

Najlepší nápad tohto roka môže pochádzať zo Slovenska.

Globálny program dáva príležitosť aj slovenským vysokoškolákom

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll to top