Los Angeles – mesto pláží

Los Angeles, USA

Roadtrip po západnom pobreží USA (2. časť)

Mnoho známych mi hovorilo, že Los Angeles nestojí za návštevu, lebo tam nie je čo vidieť. Napriek týmto odporúčaniam sme to riskli a strávili tu dva zábavné dni. Potom sme sa presunuli viac na juh a naším domovom sa počas Vianoc stalo San Diego.

Los Angeles
Los Angeles

Hollywood musí byť

V prvom rade je dôležité spomenúť, že Los Angeles je dosť prašné mesto, pretože tu málo prší a okrem toho je tu veľa smogu. Takže vychutnať si siluety mrakodrapov nie je vždy jednoduché. Keďže som však dieťa šťasteny, pár dní pred naším príchodom do mesta spŕchlo. A tak krásne viditeľné boli nielen mrakodrapy, ale aj nápis Hollywood.

A do Hollywoodu sme si to namierili aj my, konkrétne k Chodníku slávy. Neviem, čo presne som čakala, ale našla som obyčajný chodník s hviezdami. Čoskoro som si však túto prechádzku začala naplno užívať – nájdením každej novej hviezdy so známym menom.

https://www.instagram.com/p/BsJBHwcgVtB/

Popritom, ako budete hľadať meno svojho obľúbenca či obľúbenkyne, nezabudnite si všímať aj okolité budovy. Nie je tu veľa takých, ktoré vyrážajú dych. Avšak za pozornosť určite stojí Graumanovo čínske divadlo, ktoré zaujme nielen architektúrou, no najmä otlačkami rúk a nôh celebrít v betóne pred ním. Tony si tu uchmatol záber s otlačkami Clinta Eastwooda.

Chodník slávy

Ďalšou budovou, ktorú nemôžete obísť je Capitol Records. Áno, nahrávacie štúdiá, kde nahrali svoj album aj moji obľúbenci – The Beatles.

Beverly Hills a Rodeo Drive

Po tejto, nakoniec, veľmi zábavnej prechádzke sme sa presunuli ku Griffthovmu observatóriu. To je tá budova, ktorú ste mohli vidieť vo filme La la land. To bolo síce zatvorené, no výhľad na mesto stál skutočne za to. Zastavili sme sa aj na známom koncertnom mieste Hollywood Bowl. A potom sme zamierili cez Beverly Hills popri obrovských vilách, z ktorých však väčšinou vidíte iba vysoké živé ploty, na Rodeo Drive. Ide o ulicu známu najmä z filmu Pretty Woman. Juliu Roberts sme tu nestretli, a keďže ulica to nie je dlhá a okrem drahých butikov a obchodov na nej nenájdete nič zaujímavé, čoskoro sme sa pobrali na naše obľúbené miesto v tomto meste, ktorým sú pláže.

https://www.instagram.com/p/BsLpdn8AhiP/

Pláže Los Angeles

Krásnych pláží je tu hneď niekoľko. Začnime tou, ktorá je síce asi najznámejšia, ale dych nevyráža. Je to pláž v Santa Monice a jej slávny Santa Monica Pier. Ide o mólo, na ktorom sa môžete voziť na kolotočoch a kde končí známa Route 66. Atmosféra je tu však veľmi turistická, radšej sme sa teda presunuli do Venice Beach.

https://www.instagram.com/p/BsFHDmMgm26/

Pouliční umelci a predavači. Chlapík na kolieskových korčuliach hrajúci na gitare, ktorý je vraj miestnym maskotom už mnoho rokov. Skejteri a chlapíci snažiaci sa predať vám svoje CD s nahrávkou a preraziť vo svete hudby. Nádherná pláž so záchranárskymi búdkami ako zo seriálu Baywatch. A úžasné palmy. Práve tu sme si užili popoludnie až do západu slnka – a to bol naozaj nádherný obraz hry farieb a svetla. Graffiti a pomaľované domy a, samozrejme, známy svietiaci nápis Venice. Pochutili sme si tu na mexickej kuchyni a dali si syrové nachos. A prvýkrát v živote som si užila aj filmový pocit, keď na parkovisku dáte elegantnému chlapíkovi kľúče od auta a ten vám otvorí dvere a auto zaparkuje.

https://www.instagram.com/p/BsGZQwPgb-b/

Druhé ráno sme začali typickými americkými raňajkami na pláži Manhattan Beach, ktorá sa môže pýšiť najstarším mólom a krásnymi výhľadmi na Tichý oceán.

Manhattan Beach a mólo, Los Angeles
Manhattan Beach a mólo

Navštívili sme aj podľa mena tú najkrajšiu, a to Hermosa Beach.

Hermosa Beach, Los Angeles
Hermosa Beach, Los Angeles

V pamäti mi však určite zostane Redondo Beach, a to nielen preto, že som tu prvýkrát ochutnala ahi poke, teda marinovaného červeného tuniaka. No zážitkom dňa bol tuleň, ktorý sa pri móle predvádzal takmer hodinu. 

Špecialitou je aj hot dog stick, čo je klasický hot dog napichnutý na paličke, no nie je v rožku, ale vypražený v cestíčku.

https://www.instagram.com/p/BsI-eueAf5K/

Prejdite na 3. časť roadtripu – San Diego.

Los Angeles – mesto pláží

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll to top