OPŠ 333: Posolstvo mimozemšťanom

Posolstvo mimozemšťanom

Máte v triede špekulantov, ktorí vás neustále bombardujú otázkami? Nasledujúca otázka by ich mohla aspoň na chvíľu zabaviť:

V rokoch 1972 – 1973 vyslalo ľudstvo do vesmíru sondy Pioneer 10 a Pioneer 11. Obe mali na sebe pripevnenú tabuľku z pozláteného hliníka (pozri obrázok). Išlo o správu od ľudstva pre prípadnú mimozemskú civilizáciu, ktorá by prišla so sondami do kontaktu. Autorom tabuľky bol známy astronóm a vedec Carl Sagan. Zistite, čo presne bolo na tabuľke znázornené a prečo to tam vedci nakreslili. Keby ste mali takú tabuľku navrhnúť vy, čo by ste na ňu dali?

OPŠ 333: Posolstvo mimozemšťanom

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll to top