OPŠ 338: Koľko kníh prečíta človek za život?

Koľko kníh prečíta človek za život

Máte v triede špekulantov, ktorí vás neustále bombardujú otázkami? Nasledujúca otázka by ich mohla aspoň na chvíľu zabaviť:

Máte predstavu o tom, koľko ste za celý doterajší život prečítali kníh? Niektorí ľudia to vedia celkom presne. Napríklad aj hudobník Art Garfunkel, člen slávneho dua Simon & Garfunkel. Dnes 77-ročný Art si už 50 rokov vedie zoznam všetkých kníh, ktoré prečítal. Môžete si ho pozrieť na jeho webovej stránke www.artgarfunkel.com/library/list1.html. Ku koncu roka 2017 bolo v jeho zozname 1 271 kníh, onedlho pribudne aj zoznam za rok 2018. Koľko kníh môže človek stihnúť prečítať za život? Pokúste sa to odhadnúť.

OPŠ 338: Koľko kníh prečíta človek za život?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll to top