OPŠ 341: Chodenie do kruhu

Chodenie do kruhu

Máte v triede špekulantov, ktorí vás neustále bombardujú otázkami? Nasledujúca otázka by ich mohla aspoň na chvíľu zabaviť:

Hovorí sa, že najhoršie, čo môže postretnúť blúdiaceho človeka, je chodenie do kruhu. (Nechceme byť pedanti, ale správne by sme mali hovoriť o chodení po kružnici, podobne ako olympijské kruhy sú v skutočnosti olympijské kružnice a kruhy pod očami sú polkruhy.) Pritom chodiť po kružnici vôbec nie je také jednoduché…

Predstavte si, že ste sa ocitli na rovnej púšti bez akýchkoľvek orientačných bodov a vašou úlohou je prejsť 5 kilometrov po kružnici a prísť naspäť na miesto, z ktorého ste vyrazili. Ako by ste to urobili? Predpokladajme, že nemáte k dispozícii navigáciu, iba kompas, prípadne buzolu. Prípadne napíšte, aké pomôcky by ste k tomu potrebovali.

OPŠ 341: Chodenie do kruhu

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll to top