OPŠ 343: Začnite náhodným slovom

Začnite náhodným slovom

Máte v triede špekulantov, ktorí vás neustále bombardujú otázkami? Nasledujúca otázka by ich mohla aspoň na chvíľu zabaviť:

Predstavte si, že ste dostali za úlohu napísať sloh na tému Naša škola. Úplne vás ale opustila fantázia a ani za svet neviete ako začať. Psychológ Edward De Bono v takých situáciách odporúča začať od ľubovoľného, náhodného slova. Skúste si to. Tu je šesť náhodných slov: slon, autobus, snehuliak, podkolienky, Afrika, palacinky. Použite každé z nich v jednej vete, ktorá by mohla byť prvou vetou vášho slohu o škole. Mohol by sa napríklad začínať vetou: „Môj prvý deň v tejto škole bol hrozný – nevedel som, ako to tam chodí a správal som sa ako slon v porceláne.“

OPŠ 343: Začnite náhodným slovom

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll to top