OPŠ 345: Blúdenie po Marse

Blúdenie po Marse

Máte v triede špekulantov, ktorí vás neustále bombardujú otázkami? Nasledujúca otázka by ich mohla aspoň na chvíľu zabaviť:

Prieskumnému robotickému vozidlu na Marse sa pokazila elektronika. Jeho riadiaca jednotka vie, že sa nachádza presne 3 km od domovskej zá­kladne. Nepamätá si však, z ktorého smeru prišiel posledný signál od základne. Pokiaľ by sa vozidlu podarilo dostať sa k základni na vzdialenosť 300 metrov alebo bližšie, jeho kamery by základňu rozpoznali a vozidlo by sa k nej úspešne vrátilo. Po akej dráhe sa má vozidlo pohybovať, aby sa s istotou vrátilo k základni a najazdilo pritom čo najmenej kilometrov?

OPŠ 345: Blúdenie po Marse

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll to top