OPŠ 351: Čudná mapa

Čudná mapa

Máte v triede špekulantov, ktorí vás neustále bombardujú otázkami? Nasledujúca otázka by ich mohla aspoň na chvíľu zabaviť:

Niekedy, keď si chcem na chvíľu oddýchnuť alebo sa odreagovať, idem do Google Maps a putujem virtuálne po svete. Neverili by ste, aké prekvapujúce miesta tak človek môže objaviť. A najzaujímavejšie na tom je, že všetky naozaj existujú – Google maps sú tvorené reálnymi fotografiami, nejde o výmysly. Nedávnom som narazil na miesto, ktoré vidíte na obrázku. Sú tam názvy reálnych krajín, ale ich obrysy a vzájomná poloha nesúhlasia so skutočnosťou. Viete, čo to je a kde sa toto miesto nachádza?

Odpoveď
Na obrázku sú umelé ostrovy, ktoré vybudovali na pobreží v Dubaji. Rezort sa volá The World Islands a ostrovy sú rozmiestnené tak, aby z výšky pripomínali mapu sveta. Na ostrovoch budú hotely, zatiaľ je však väčšina z nich nezastavaná. Južne od tohto „súostrovia“ je pomerne známy umelý polostrov The Palm Jumeirah.

OPŠ 351: Čudná mapa

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll to top