OPŠ 355: Zlatá rybka

Zlatá rybka

Máte v triede špekulantov, ktorí vás neustále bombardujú otázkami? Nasledujúca otázka by ich mohla aspoň na chvíľu zabaviť:

Iste poznáte rozprávky, v ktorých niekto vyloví zlatú rybku a tá mu sľúbi splniť tri želania, ak ju pustí späť na slobodu. Predstavte si, že by rybári naozaj vylovili z Atlantického oceána zlatú rybu a tá by im sľúbila, že ak ju pustia, odpovie im na akékoľvek tri otázky. Ak by sa niečo také naozaj stalo, ľudia by nemali premrhať takúto jedinečnú príležitosť a mali by sa zázračnej ryby opýtať na také veci, ktoré dnes nevieme a ktorých znalosť by posunula ľudstvo významne dopredu. Aké otázky by ste navrhovali?

OPŠ 355: Zlatá rybka

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll to top