O ráznej starostke, zabudnutých úvodzovkách, omilných médijách a tukových vankúšikoch

O ráznej starostke, zabudnutých úvodzovkách, omilných médijách a tukových vankúšikoch

To musí byť učiteľka!

V uplynulých týždňoch sa celé Slovensko zabávalo na direktívnom až šikanóznom spôsobe, akým viedla starostka Fekišoviec zasadnutie miestneho zastupiteľstva. Učitelia by sa však mali vážne zamyslieť nad komentármi pod videom, v ktorých sa stále znovu objavoval rovnaký názor: To musí byť učiteľka! Ak sa toľkým ľuďom tento spôsob správania spája s učiteľmi, je to pre pedagogický stav veľmi zlé vysvedčenie.

Zabudnuté úvodzovky?

„Po dvadsiatich rokoch vás nemôžu sekírovať za to, že ste niekde nedali úvodzovky,“ povedala M. Lubyová na margo očividného plagiátu z pera A. Danka (vlastne, ani nie je isté, z koho pera to je). Tu už ozaj nikto nič negarantuje! Nedávno vraj policajti sekírovali vodiča kvôli jedinej jednotke! Ručička na jeho tachometri vraj ukazovala na číslo 150 namiesto 50.

Omilné medijá

1. novembra sa v Správach RTVS objavil text: „Ministerstvo obrany nakúpy pohonné látky lacnejšie“. 20. novembra sme sa v skrytých titulkoch na TV JOJ mohli dočítať, že „Príde ona a kúpy si to“. 20. decembra hlásal jeden titulok na sme.sk: „Vallo si netradične vybral aj tretieho vyceprimátora“. Slovenčinári, registrujete to? Je to do istej miery vizitka vašej práce. Nejaké nápady?

Tukové vankúšiky

V učebnici pre 3. ročník je takéto pravopisné cvičenie na vybrané slová po b: “Bývalá modelka sa pochválila úbytkom váhy. Nadbytočné tukové vankúšiky sa stratili. Teraz má prebytok energie. Vôbec nebýva unavená. Zanechala bývalý spôsob života. Prestala sa zbytočne prejedať. Obľúbila si bylinkové čaje. Sú neobyčajne chutné.”Istý rodič na Facebooku v tom vidí nevhodnú propagáciu chudnutia, diét či dokonca anorexie. Ukazuje sa, že bude čoraz ťažšie dať do učebnice text, ktorý by nikto nenapadal z takých či onakých názorových pozícií…

O ráznej starostke, zabudnutých úvodzovkách, omilných médijách a tukových vankúšikoch

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll to top