Platforma, ktorá spája učiteľov s novinármi

Vyjadrite sa k vzdelávaniu a školstvu v médiách a budujte zadarmo povedomie o vás a vašej škole

V médiách často rezonujú témy týkajúce sa školstva a vzdelávania a novinári pri ich spracovaní oslovujú rôznych odborníkov a ľudí z praxe. Viete si predstaviť, že by oslovili aj vás? Na Slovensku bola spustená platforma, ktorá spája odborníkov s novinármi a registrovať sa do nej môžete aj vy.

Vďaka službe Medializuj.sk môžete byť oslovení novinármi a zároveň publikovať námety na spracovanie v médiách. A to úplne zadarmo.

Platforma, ktorá spája

Po roku od spustenia služby je na platforme registrovaných viac ako 850 odborníkov a 150 žurnalistov z regionálnych aj celoslovenských médií. „Ide o prepojenie dvoch svetov, ktoré sa navzájom dopĺňajú. Kvalitné zdroje sú dôležité hlavne v tejto dobe, kedy sa v online priestore šíria rôzne nepravdy a hoaxy,“ hovorí Jana Beerová, jedna zo zakladateľov služby.

Platformu dnes využívajú odborníci zo širokého spektra oblastí, ako aj množstvo pedagógov. „Do databázy sa môžu pridať novinári a odborníci z celého Slovenska. Stačí sa zaregistrovať a počkať na schválenie registrácie. Všetky registrácie a rovnako aj všetky otázky od novinárov, ktoré sú zadané do systému, kontrolujeme manuálne, aby sme vedeli zaručiť vysokú kvalitu služby. Novinár môže po registrácii vytvoriť výzvy pre špecialistov pôsobiacich v konkrétnom odbore, položiť otázku širokej verejnosti, napríklad pri príprave ankety, alebo kontaktovať vybraného respondenta individuálne,“ spresnila Beerová.

Zviditeľnenie v médiách

Zmienka v médiách prináša väčší záujem verejnosti a často aj ďalšie možnosti na spoluprácu s novinármi. Môžete tak vyjadriť svoj názor na aktuálne otázky, prezentovať svoje skúsenosti, či aktivity a projekty, na ktoré ste v škole pyšní. Medializuj.sk používajú novinári z online aj tlačených médií, z rozhlasových i televíznych staníc.

Na to, aby ste sa objavili v médiách, nepotrebujete tisíce eur. Možnosť nadviazania spolupráce medzi odborníkom a novinárom v podobe výziev či priameho kontaktovania je na platforme Medializuj.sk zadarmo. „Registrácia je otvorená a bezplatná. Radi privítame odborníkov z rôznych oblastí pôsobenia. Teší nás, že sa registrujú hlavne tí, ktorí chcú prispievať k skvalitňovaniu informácií odznievajúcich v mediálnom priestore,“ uzatvára Beerová.

Viac informácií a registráciu nájdete na webstránke medializuj.sk.

Platforma, ktorá spája učiteľov s novinármi

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll to top