Zlepšite výučbu jazykov na vašej škole

Zlepšite výučbu jazykov na vašej škole

Od minulého školského roka je učiteľom jazykov k dispozícii unikátna novinka. Aplikácia WocaBee pomáha žiakom základných a stredných škôl s učením slovíčok akéhokoľvek cudzieho jazyka, a učiteľom zjednodušuje prácu. S autorom aplikácie Michalom Ošvátom sme sa rozprávali o tom, aké sú výsledky výučby s WocaBee, a čo je nové pre tento školský rok. 

Môžete na úvod vysvetliť, ako WocaBee funguje?

WocaBee je online aplikácia, takže ju netreba inštalovať. Funguje rovnako na notebooku, v mobile aj na tablete. Učiteľ priebežne zadáva do aplikácie balíky slovíčok a fráz, ktoré sa majú žiaci naučiť a doma precvičovať. Za plnenie úloh získavajú body, tzv. WocaPoints. V rámci triedy tak medzi sebou súťažia. Žiaci aj učitelia sa môžu v aplikácii navyše každý mesiac zúčastniť súťaží o atraktívne ceny.  

Aké sú prvé skúsenosti učiteľov aj žiakov?

Za prvý školský rok WocaBee vyskúšalo 835 učiteľov a 17 500 žiakov z celého Slovenska aj zo zahraničia a aplikácia získala hodnotenie až 5 z 5-tich hviezdičiek. Učitelia nám spontánne píšu, že aplikácia spôsobila na ich škole absolútny boom, že žiaci medzi sebou súťažia v precvičovaní slovíčok „ako o život“ a zlepšujú si známky. 

Od žiakov sa zasa dozvedáme, že WocaBee je „najlepšia appka na svete“, alebo že sú „konečne závislí na niečom dobrom“. 

Čo treba urobiť, ak chce učiteľ WocaBee vyskúšať? 

Stačí si na webe www.wocabee.app objednať skúšobnú verziu aplikácie na prvý mesiac. V prípade záujmu o dlhodobé používanie aplikácie je WocaBee pre školy a učiteľov zadarmo. WocaBee stojí iba 80 centov mesačne na žiaka pre jeden cudzí jazyk. Zvyčajne sa na túto sumu vyzbierajú žiaci, pričom učiteľ môže príslušnú sumu uhradiť bankovým prevodom alebo online platobnou kartou. Objednávku môže v prípade záujmu uhradiť aj škola. 

Pripravili ste v tomto roku v aplikácii aj nejaké novinky?

Na vývoji a vylepšovaní aplikácie pracujem v podstate neustále. Pre tento školský rok uvádzame napríklad možnosť zdieľať balíky slovíčok medzi učiteľmi, možnosť spustiť písomku z viacerých balíčkov alebo už spomínanú platbu kartou. Zároveň sme so začiatkom školského roka pripravili aj novú súťaž. Jesenný WocaBee šampionát je určený pre všetkých, ktorí si objednajú aspoň skúšobnú verziu aplikácie, a jeho cieľom je žiakov ešte viac motivovať k pravidelnému učeniu. V súťaži budeme hodnotiť triedy podľa priemeru WocaPoints na žiaka, teda podľa toho, akí sú žiaci usilovní v precvičovaní slovíčok. Súťažiť budeme najskôr v okresných a krajských kolách, a šampionát vyvrcholí v decembri celoslovenským kolom. Zaujímavé ceny aj aplikáciu zadarmo v nej môžu získať žiaci, triedy aj celá škola, a tak verím, že to všetkých do nového školského roka poriadne „nakopne“.

Zlepšite výučbu jazykov na vašej škole

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll to top