Zvedavé otázky vás už nezaskočia

Nielenže vás na výlete zaskočil dážď, ale aj rôzne „zaujímavé” otázky. Ako vysoko sú oblaky? A prečo sú niektoré šedé a niektoré biele? A prečo je mokré tričko tmavšie ako suché? A prečo je v horách chladnejšie, keď teplý vzduch stúpa hore?

Určite sú to zaujímavé otázky. Minimálne je na nich zaujímavé to, že vôbec niekomu napadlo sa ich opýtať. Ale musíte byť pripravení na všetko. Prípadne sami zaskočiť nič netušiacu obeť (najlepšie žiaka na hodine) nečakanou otázkou a následne ju ohúriť vedeckým vysvetlením. Obstáť v intelektuálnom súboji so cťou vám pomôžu dve knihy, ktoré tu odporúčame. A to najmä ako povinnú výstroj (a výzbroj) učiteľov prírodovedných predmetov.

Proč je šlehačka tuhá od B. P. Kremera a B. Oftringovej (Universum, 2011) uvádza odpovede na práve takýto typ zvedavých otázok. Sú rozdelené do piatich kapitol, od atmosférických javov cez chémiu v kuchyni až po flóru a faunu. Môžete sa v nej dočítať, napríklad či môže mať minerálka vo fľaši iné ph, ako keď sa naleje do pohára, kedy môžete zazrieť dúhu a kedy nie, či ako obmedziť namŕzanie okien na zaparkovanom aute. Text je zrozumiteľný, aj keď nie ste práve odborníkmi na chémiu alebo fyziku. 

Podobná je kniha Co Einstein vyprávěl svému holiči od R. L. Wolkeho (Motto, 2009). Rovnako je založená na vysvetleniach javov každodennej reality, tie sú tentoraz rozdelené do siedmich tematických kapitol. Štýl tejto knihy je v porovnaní so Šlehačkou žoviálnejší a vtipnejší. Zaujímavosti súvisiace s otázkou sú uvedené podnadpisom: „Nepýtali ste sa, ale…“ a autor rátal aj s tzv. vrtákmi („šťouralmi“), pretože niekde pripája aj pohotové argumenty proti prípadným snahám spochybniť váš brilantný výklad.

Existuje množstvo otázok začínajúcich zámenom prečo, na ktoré sa veľmi ťažko hľadajú odpovede. Našťastie, stále je dosť takých, ku ktorým nájdete celkom konkrétne a logické vysvetlenie.

Zvedavé otázky vás už nezaskočia

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll to top