Deň v jednej Zelenej škole

Gymnázium v Dubnici nad Váhom usporiadalo 27. apríla výnimočný projekt Komunitný akčný deň. Vznikol spojením a prezentovaním Zelenej školy, Mladých reportérov a projektu Jedlá zmena. Cieľom bolo naučiť študentov niečo o ochrane našej planéty. Chodby školy zaplnili edukačné stánky. V stánku RECY-VECI žiaci zistili, že z odpadu sa dajú vyrobiť užitočné veci, ako pokladnička pre deti z pet fľaše. V stánku FAIRTRADE sa okrem ochutnávky fairtrade banánov žiaci dozvedeli význam tohto slova. V preklade je to spravodlivý obchod a znamená to obchodné partnerstvo, založené na spravodlivom rozdelení zisku z predaja medzi ľudí, ktorí sa podieľali na danom produkte – od pestovania až po predaj produktu. Dievčatá urobili anketu, kde zisťovali, aká fairtrade čokoláda nám chutí najviac. Tri najobľúbenejšie sme zaradili do školského bufetu. Napriek nepriaznivému počasiu sa vybrali starší študenti sadiť muškáty, ozdobiť eko učebňu – školský altánok a nasadiť bylinky. Prišli aj škôlkari, ktorí sa čosi dozvedeli o ochrane prírody. ν

Barbora Zermeghová,
Gymnázium Dubnica nad Váhom

Deň v jednej Zelenej škole

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll to top