Lepšia geografia – metodický portál pre učiteľov, ktorí sa neboja učiť inak

lepšia geografia

Ako učiteľovi geografie mi chýbalo miesto, kde by som rýchlo a jednoducho našiel materiály, ktoré potrebujem. No s tým, čo som našiel, som bol väčšinou nespokojný. Preto som začal vymýšľať, pripravovať a skúšať sám. Odozva od žiakov mi bola palivom, dostatok voľného času bezdetného mladého učiteľa zas rýchlou diaľnicou. 

Metodickú prácu som si obľúbil natoľko, že som skúsil niečo, k čomu sa zrejme žiadny učiteľ na Slovensku neodhodlal. Živiť sa ako učiteľ – metodik na voľnej nohe a školám ponúkať kvalitné materiály na jednom mieste. Tým miestom je Lepšia geografia na webovej adrese www.lepsiageografia.sk

Cieľom tohto metodického portálu je kompletný servis pre učiteľov geografie. Obsah tvorí rôznorodá zmes návodov a námetov na aktivity, pokusy, experimenty, projektové zadania, skupinové a pátracie úlohy, ktoré dopĺňajú interaktívne online kvízy a pestrá paleta opakovacích hier a cvičení. Čoskoro pribudnú aj prezentácie, pracovné listy a mapové karty. Viaceré nápady sa dajú využiť ako celoškolské aktivity. 

Rôznorodé a pravidelne aktualizované námety sa žiakom nezunujú a šancu prejaviť sa dostanú aj takí, ktorí v tradičnej škole zameranej na výkon zaostávajú. Viaceré napĺňajú ciele globálnej výchovy. Ukážky materiálov si môžete pozrieť a vyskúšať zdarma.

Chcete sa stať členom?

Zaujala vás ponuka Lepšej geografie? Určite sa pýtate, koľko to celé stojí. Prístup k obsahu webového portálu je spoplatnený cez členstvo. Ročné členské vyjde školu alebo učiteľa na 40 eur, čo je v prepočte 3,33 eura na mesiac. Je možné stať sa členom aj na kratšie obdobia, detaily nájdete na Stať sa členom. Členské príspevky sú jediným príjmom projektu, ktorý funguje ako start-up a nie je financovaný z eurofondov, grantov súkromných donorov ani z reklamy, ktorá vás tu nebude nikdy otravovať. 

Na Lepšej geografii každý deň pribúdajú aktuality, zaujímavosti a inšpirácie zo sveta geografie a jej didaktiky.

Lepšia geografia – metodický portál pre učiteľov, ktorí sa neboja učiť inak

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll to top