Žiaci nie sú v škole preto, aby boli divákmi na predstavení jedného herca. Oni sami majú hrať hlavnú úlohu. (Robert Čapek)

príručka Vedomý učiteľ

Aký je vedomý učiteľ?

Krátka prechádzka po cestách dozrievania vedomých učiteliek a učiteľov Výborní učitelia, múdri, silní, skvelí, najlepší… Všetci si prajeme mať v našich školách nielen

zdravý rozum, veda a konšpirácie

Vrah zdravého rozumu

Alebo veda očami konšpirátorov Zdravý rozum: Slnko vychádza na východe a zapadá na západe. Veda: Slnko nevychádza ani nezapadá, len Zem

akademizmus
Úvahy po zvonení

Definuj pojem futbal!

Nedávno som sa dostal k pracovnému listu, ktorý istá učiteľka základnej školy pripravila pre svojich žiakov v rámci dištančného vzdelávania.

ako učiť online efektívne
Inšpirácie od učiteľov

Ako sa efektívne učiť online?

Námet na online triednickú hodinu, ktorá skvalitní skúsenosti s dištančným vzdelávaním Zavreté školy sú veľkou výzvou na motiváciu a sebadisciplínu.